DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     20 października 2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające
    w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej o godz.17.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  4. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, proszę
    o zabranie kart wypominkowych.
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Polecam lekturę Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  7. Serdeczna życzenia kieruję pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Intencje Mszy św. od 21.10. – 27.10.2019 r.

Pn 17.00 † Bożena Hryc gr.
Wt 17.00 † Zbigniew Zając z intencji Marii Kocur.
Śr 17.00 † Zofię Madzula w 8 rocznicę śmierci.
Cz 17.00 † Zmarłych z rodzin Gusków i Ceglarzy.
Pt 17.00 O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia dla rodziny Łuszczkich.
Sb 17.00 † Stanisław Stachurski, † Stanisław
i Maria Lachcik.
Niedziela 7.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, dzieci, wnuków
a szczególnie o szczęśliwe przyjście na świat dziecka, które jest pod sercem synowej z intencji Marii i Stanisława Rykiel.
9.00 Krzywa † Irenę z intencji kuzynek
i kuzynów.