DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         2 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.15 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Do chorych pojadę od godz. 14.30. Spowiedź w Krzywej o godz. 16.00, a w Gładyszowie o godz.17.30 a następnie Msza Św.
  5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Tradycyjnie poświęcę ziarno na siew.
  6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzę, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

Intencje Mszy św. od 3.09. – 9.09.2018r.

Dzień Intencja
Pn 7.30

8.15

 

 

Wt Śr Cz  

18.00

Pt 16.30 

18.00

 

Sb 8.00

† Zdzisław Barański gr.

W int. uczniów, wychowawców, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkoły i rodziców o błog. Boże i światło Ducha Św. w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

† Zdzisław Barański gr.

 

 † Zdzisław Barański gr.

O światło Boże i dary Ducha Św. dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny z int. Róży Różańcowej.

† Zdzisław Barański gr.

Niedziela 7.00 † Zdzisław Barański gr.
9.00 Krzywa O zdrowie i błog. Boże dla rodzin Rząsa i Dulskich.
11.00 † Zmarłych z rodzin Welców i Toczków.