DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                1 września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów
    i ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz.8.15. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów z kl. I.
  4. Serdecznie zapraszam na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne
    i misyjne o godz.18.00.
  5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz.16.15 w Krzywej,
    a w Gładyszowie o godz.18.00. Spowiedź św.
    w piątek o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.30
    w Gładyszowie.
  6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszy Świętej o godz.18.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić
    po raz 105. Światowy Dzień Migranta
    i Uchodźcy. Zapraszam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
  8. Na progu nowego roku szkolnego polecam lekturę prasy katolickiej.
  9. Dziękuję rodzinom państwa młodych za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę z naszej parafii.
  10. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece świętych patronów i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Intencje Mszy św. od 2.09. – 8.09.2019 r.

Pn 8.15 W intencji dzieci, młodzieży, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników Zespołu Szkolno – przedszkolnego w Gładyszowie
o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego na nowy rok szkolny
i katechetyczny.
Wt 18.00 W intencji parafian.
Śr 18.00 O zgodę w rodzinie, zdrowie i światło Ducha Świętego dla wnuków,
oraz opiekę Matki Bożej z intencji babci Zofii Madej.
Cz 18.00 W intencji parafian.
Pt 16.15

W intencji parafian.

W intencji dzieci i nauczycieli
w nowym roku szkolnym od Matek Różańcowych.

Sb 18.00 W intencji parafian.
Niedziela 7.00 O łaskę macierzyństwa dla Michaliny i Darka, światło Ducha Świętego dla wnuczek i ich mężów, zdrowie, zgodę, zrozumienie, miłość, pokorę i cierpliwość dla całej rodziny z intencji Krystyny Kozubal.
9.00 Krzywa † Stanisława Bajorek
w 6 rocznicę śmierci od córki Janiny.
11.00  † Janusz Gruszkowski
w 5 rocznicę śmierci