DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        30 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci
  i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie
  i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna
  i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku
  w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny
  i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy
  o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.
 6. W Podczas Mszy Świętej w czwartek o godz.18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.
  W pierwszy piątek okazja do spowiedzi o godz.15.45 w Krzywej,
  a godz.17.30 w Gładyszowie. Zapraszam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz.14.30. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.18.00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
  na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog
  i reformator, doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 31.08. – 6.09.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 7.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Wt 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Śr 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Cz 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Pt 16.00

18.00

† Piotr Waszczyszak gr.

O szczęśliwe rozpoczęcie roku szkolnego
i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli
i katechetów z intencji Matek Różańcowych.

Sb 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Niedziela 7.00 † Piotr Waszczyszak gr.
9.00 Krzywa † Stefan Roman od mieszkańców Jasionki.
11.00 † Krystyna Bachórz w rocznicę śmierci.