DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    16 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  3. W sposób szczególny chcę zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

Intencje Mszy św. od 17.09. – 23.09.2018r.

Dzień Intencja
Pn – Pt 18.00

Sb 7.00

† Zdzisław Barański gr.

 

† Zdzisław Barański gr.

Niedziela 7.00 W 45 rocz. ślubu Msza Św. dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę NMPanny na dalsze lata dla Krystyny i Władysława Wawrzuta z int. dzieci.
9.00 Krzywa 1. † Krystyna Cetnarowska z int. męża.

2. † Zdzisław Barański gr.

11.00 † Roman Królczyk.