DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    12 września 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania
i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi
o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. W poniedziałek 13 września Nabożeństwo Fatimskie w Krzywej o godz. 18.00 serdecznie zapraszam.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

5. W Piątek po Mszy Świętej o godz.18.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, zapraszam dzieci wraz
z rodzicami.

6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Msza Święta dla dzieci i młodzieży, a później spotkanie młodzieży
i chętnych dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszam również rodziców młodzieży na spotkanie.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup
i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież,
i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Intencje Mszy św. od 13.09. – 19.09.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00K† Antoni Floryan od Joanny i Wojciecha Szewczyk z rodziną.
Wt18.00† Anna Ciapaj od Dudów z Bochni.
Śr18.00Msza Święta dziękczynna w intencji Anny
i Tadeusza Połeć w 64 rocz. zawarcia związku małżeńskiego za te lata dane nam przeżyć razem, za obfitość łask Bożych, za kochane dzieci, wnuki, prawnuki, za zięciów, za zdrowie, za opiekę Matki Najświętszej
z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski.
Cz18.00† Stanisława i Marię.
Pt18.00† Anna Wanciak od Stefana i Marii Hawryłczak wraz z dziećmi.
Sb18.00† Anna Czuchta od wnuczki Anety.
Niedziela7.00† Stanisław Wastag z okazji imienin, zmarłych teściów † Barbarę
i Michała z int. żony i dzieci z rodzinami.
Niedziela9.00 K† Władysław Król w 24 rocz. śm. od brata Czesława z rodziną.
Niedziela11.00† Zofia Dobrzańska w 7 rocz. śm. od męża
z rodziną.