DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty
    i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
    a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział
    w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątek o godz.16.30 w Krzywej,
    a o godz.17.30 w Gładyszowie, oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.9.00 i 11.00. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę 23 marca.
    Nauki wygłosi dla nas ks. mgr Mirosław Dziadosz. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta
    o godz.16.00.
  7. Czas Wielkiego Postu mija bardzo szybko i już niedługo Niedziela Palmowa, zachęcam bardzo gorąco i serdecznie wszystkich parafian
    do zrobienia palm, odbędzie się konkurs
    z upominkami.
  8. Zachęcam do lektury Pisma Świętego szczególnie w czasie Wielkiego Postu.
  9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni
    i złożone ofiary na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  10. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom
    i jubilatom nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

Intencje Mszy św. od 18.03. – 24.03.2019 r.

Pn 16.30

† Andrzej Radzik z int. Iwony Petryla.

† Dariusz Najbar gr.

Wt 15.30                                       16.00 † Andrzej Radzik z int. rodz. Durlaków z Gródka.

† Dariusz Najbar gr.

Śr 16.30                                        17.00 † Andrzej Radzik z int. Heleny i Michała Święsów z Siołkowej.

† Dariusz Najbar gr.

Cz 16.30                                17.00 † Andrzej Radzik z int. kolegów z pracy z zakładu Glinik.

† Dariusz Najbar gr.

Pt 16.30 K † Andrzej Radzik z int. kolegów z pracy z zakładu Glinik.
17.30 † Dariusz Najbar gr.
Sb 16.00 K W intencji parafian o dobre przeżycie rekolekcji.
18.00 1. † Stanisław Wastag
z int. Anny i Radosława Warzecha z dziećmi
2. † Dariusz Najbar gr.
Niedziela 7.00 † Dariusz Najbar gr.
9.00 Krzywa † Mirosław, Danuta i Władysław Wróbel.
  1. † Stanisław Wastag
    i † Władysław Gruca