DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00 w Krzywej
i 11.00 w Gładyszowie.

4. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 do Krzywej i 17.30 do Gładyszowa. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej parafii Msza Święta tego dnia o godz. 17.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić
o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

8. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, w ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Roman Pociecha: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.

Intencje Mszy św. od 14.03.22 – 20.03.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Śr16.00† Stanisław Bednarz gr. i zakończenie w środę Mszy gregoriańskich.
Pn17.00† Helena Gutterch od rodziny Karwatów.
Wt17.00† Stanisław Pysarczyk od Sylwii Madzula-Pach
z rodziną.
Śr17.00† Roman Pociecha w 7 dzień po śmierci od córki Beaty z rodziną.
Cz17.00† Marię Przybyłowicz.
Pt K16.00† Józefę Wanat z okazji imienin od córki Marii.
Pt17.30† Marię Petuła z intencji Róży Matek
Sb17.00† Józef Olejarz z okazji imienin od żony Zofii.
Niedziela7.00† Stanisław Wastag, † Anastazja i Michał Haraf od Stanisławy Wastag.
Niedziela9.00K† Józef Feret w rocz. śm., † Maria i Edward Feret.
Niedziela11.00† Józef Wąchała z okazji imienin od żony i dzieci
z rodzinami.