DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością
  i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa
  w czasie drogi krzyżowej o godz.16.00 w Krzywej, a o godz.17.30
  w Gładyszowie.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Spowiedź święta w Krzywej o godz.15.45,
  a w Gładyszowie o godz.17.00. Do chorych udam się od godz.14.15.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

Intencje Mszy św. od 1.03. – 7.03.2021 r.

Dzień Intencja
Pn 17.00 † Kazimiera Hul początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Wt,Śr,Cz 17.00 † Kazimiera Hul gr.
Pt 16.00 K † Kazimiera Hul gr.
Pt 17.30 O dobre przeżycie Wielkiego Postu i przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych dla parafian z intencji Róży Matek.
Sb 17.00 † Kazimiera Hul gr.
Niedziela 7.00 † Jan Ciapaj w 31 rocznicę śmierci od żony i dzieci
z rodzinami.
 9.00 K † Kazimiera Hul gr.
11.00 O błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla ks. Radosława z intencji babci.