DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,               11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą
w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I
i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

3. W środę spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą w Krzywej
o godz.18.45 w kościele.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Antoni Floryan Pamiętajmy o nim w modlitwie oraz
o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Intencje Mszy św. od 12.04. – 18.04.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Anna Ciapaj od córki Emili.
Wt18.00† Albina Mężyk od kuzynki Anny.
Śr18.00† Anna Wanciak od pracowników firmy CMC
z Uścia Gorlickiego.
Cz18.00† Stefan Roman od rodziny Szypurów.
Pt18.00† Augustyn w rocznicę śmierci, Maria i Jan.
Sb18.00† Emilia Niemasik od Stefana Wanciak
z rodziną.
Niedziela7.00† Antonina Kolcek w 1 rocznicę śmierci
od wnuczki Bernadety z rodziną.
Niedziela9.00K† Janinę Kicwak w 10 rocznicę śmierci od córek Bożeny i Lucyny.
Niedziela11.00† Józefę Łopotycz – Korczyńską w 25 rocznicę śmierci od córki z rodziną.