DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,      16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                                       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a później spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą w Krzywej.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

Intencje Mszy św. od 17.04.22 – 23.04.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Roman Pociecha z int. kolegów syna Marcina z firmy Marys.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. Jana Pierza z Sosnowca.
Śr18.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Cz7.00† Maria Grzesik.
Pt18.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Sb18.00† Józef Wanciak z int. Edyty i Piotra Lechowicz z dziećmi.
Niedziela7.00† Bronisław Dwojak w 31 rocz. śm.
Niedziela9.00KZa parafian.
Niedziela11.00† Maria Remiasz z int. Grażyny i Antoniego Tomasik.