DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów
    w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi
    i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach
    i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Intencje Mszy św. od 18.01. – 24.01.2021 r.

Pn 17.00 † Jacek Drąg w dniu urodzin z intencji rodzeństwa.
Wt 7.00 O łaskę zdrowia dla Elżbiety.
Śr 17.00 † Mieczysław.
Cz 17.00 † Stefan Roman od Bogumiły i Marty Mężyk
z Binarowej.
Pt 17.00 † Stefan Roman od rodziny Brudzisz.
Sb 17.00 † Stefan Roman od ks. Tomasza z Glinika Polskiego.
Niedziela 7.00 † Stanisław Bolisęga w 6 rocznicę śmierci od córki z rodziną.
9.00 Krzywa † Bożena Hryc od wnuczek i wnuków.
11.00 † Tadeusz Kozubal od Witka z rodziną.