DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM         5 stycznia 2020

1. Przeżywamy radość z Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego jutro z kolędą misyjną pójdą ministranci, przyjmijmy ich serdecznie.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzę wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Intencje Mszy św. od 6.01. – 12.01.2020 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00 † Janinę Wołowiec i zmarli z rodziny od córki Bogusi.
9.00 Krzywa † Władysław Żelazny – brat.
11.00 † Władysław Dąbrowski z intencji Ewy.
Wt 7.00

Śr 17.00

Cz 17.00

Pt 17.00

Sb 17.00

† Michał Pociask.

Niedziela 7.00 1.† Władysław Żelazny – brat.

2.† Michał Pociask.

9.00 Krzywa † Danuta Konieczko z intencji rodziny Król.
11.00 † Bolesław Zarzycki w 2 rocznicę śmierci.