DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM       3 stycznia 2021

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.
    W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte
    z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.
  3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się
    o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. 10 stycznia niedziela Chrztu Pańskiego.
  5. Zapraszam na Msze Święte kolędowe mieszkańców Gładyszowa
    w poniedziałek od Pana Bogdana Romana do Pana Sebastiana Wiatr
    i mieszkańców bloku nr 113, na wtorek zapraszam od Pana Stanisława Kulka do Pana Mateusza Matyjaszczuk, mieszkańców Beniówki i bloku
    nr 114. Msza Święta ofiarowana w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów.
  6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 4.01. – 10.01.2021 r.

Msza Święta dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Lucyny i Ireneusza w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla jubilatów z intencji dzieci z rodzinami.

W intencji mieszkańców Gładyszowa od Państwa Roman do Wiatr i bloku nr 113
o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny i łaskę zdrowia.
Wt 17.00 W intencji mieszkańców Gładyszowa od Państwa Kulka do Państwa Matyjaszczuk, mieszkańców Beniówki i bloku nr 114 o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny i łaskę zdrowia.
Środa Uroczystość Objawienia Pańskiego 7.00 † Stefan Roman od Parafian z Mrowli.
9.00 Krzywa Za parafian.
11.00 Za parafian.
Cz 17.00 † Stefan Roman od Parafian z Mrowli.
Pt 17.00 † Stefan Roman od Parafian z Mrowli.
Sb 17.00 † Jacek Drąg z intencji rodzeństwa z rodzinami.
Niedziela 7.00 † Stefan Roman od kuzynki Anny z Piotrem.
9.00 Krzywa † Bożena Hryc od męża i dzieci.
11.00 Msza Święta dziękczynna w 4o rocznicę ślubu Lucyny i Ireneusza w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże
i opiekę Matki Najświętszej dla jubilatów na dalsze długie lata pożycia małżeńskiego
z intencji dzieci
z rodzinami.