DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU             6 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszki po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską
    i szczególną troską o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  2. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na osoby samotne.
  3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. odpustowa o godz.17.00 w Krzywej połączona
    z poświęceniem medalików dla dzieci przed I Komunią Świętą. Pragnę zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej.
  4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w Krzywej o godz.16.00 i Gładyszowie
    o godz.17.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. W tym roku o przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej proszę rodziny od Państwa Matjaszczuk do Państwa Wojtaszek.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
    W tym tygodniu patronuje nam:

– 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 7.12. –13.12.2020 r.

Pn 16.00

† Ks. Jerzy Gajda od ks. Roberta Firek.

† Stefan Piszczyk.

Wt 17.00 Krzywa 1.† O. Zdzisław od Bożeny z rodziną.

2. O łaskę zdrowia dla Ali i siłę płynącą od Ducha Świętego i Maryi Niepokalanej do przezwyciężenia choroby.

3. Za parafian.

Śr 16.00

† Stanisław Sznajder od ks. Roberta Firek.

† Za zmarłych z rodzin Połciów i Kukuczków.

Cz 16.00

† K. Kazimierz Brzyski od ks. Roberta Firek.

† Maria Burdek w 30 dzień po śmierci od rodziny Kruczek.

Pt 16.00

† Ks. Józef Półchłopek od ks. Roberta Firek.

Msza Święta błagalna o zdrowie dla Pauliny.

Sb 16.00

† Ks. Stanisław Kopeć od ks. Roberta Firek.

Za parafian.

Niedziela 7.00 † Józef Wąchała w 13 rocznicę śmierci z intencji żony.
9.00 Krzywa † Roman Królczyk i zmarli z rodziny.
11.00 O zdrowie i siły w życiu dla babci Zofii z intencji wnuka Wojciecha z żoną Mirellą.