CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU             19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje głosi je naszej wspólnocie O. Piotr Szaro.

2. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 18.00. Przypominam, że za udział w tym nabożeństwie i drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W piątek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

4. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej.

6.  Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów.

Intencje Mszy św. od 20.03.23 – 26.03.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.001. † Wiesław Pokrywa w 7 dzień po pogrzebie.
2. † Wiesław Lenard z int. Stanisława Wszołka z rodziną z Binarowej.
Pn12.00Msza Św. szkolna z kazaniem rekolekcyjnym.
Pn16.00KW intencji parafian.
Pn18.001. † Roman Pociecha z int. Beaty i Stefana Wanciak.
2. † Józef Wanciak z int. syna Stefana z rodziną.
Wt7.001. † Roman Pociecha z int. kuzynek Danuty, Ireny i Haliny z rodzinami.
2. † Józef Wanciak z int. Stefana i Marii Hawryłczak z dziećmi.
Wt12.00Droga Krzyżowa dla uczniów ze szkoły z kazaniem rekolekcyjnym.
Wt16.00KW intencji parafian.
Wt18.001. † Julia Kozyra w 4 rocz. śm. z int. syna z rodziną.
2. † Wiesław Lenard z int. szwagra Adama.
Śr7.001. † Wiesław Lenard z int. Grażyny i Stanisława Hycnar.
2. † Roman Pociecha z int. córki Moniki z rodziną.
Śr16.00KW intencji parafian.
Śr18.001. † Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
2. † Józef Wanciak z int. wnucząt Pauliny, Dominika i Pawła.
Cz7.00† Roman Pociecha z int córki Magdy z rodziną.
Pt16.30K† W intencji parafian.
Pt18.00† Wiesław Lenard z int. Dyrekcji i Pracowników Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie.
Sb18.00† Józef Wanciak z int. córki Marii z rodziną.
Niedziela7.00† Józef, Janina i Jerzy Grzesik.
Niedziela9.00K† Tadeusz Szymczyk z int. Bożeny i Romana Kicwak.
Niedziela11.00Za męża † Stefana Roman.