CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   14 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się
w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszam na Eucharystię.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa
w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.30
w Gładyszowie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 11.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do
św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 15.03. – 21.03.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn7.00† Kazimiera Hul gr. – poza parafią.
Wt,Śr,Cz17.00† Kazimiera Hul gr.
Pt16.00 K† Kazimiera Hul gr.
Pt17.30† Jan Ciapaj w 31 rocznicę śmierci † Anna
od  dzieci z rodzinami.
Sb17.00† Kazimiera Hul gr.
Niedziela7.00† Józef Olejarz z okazji imienin z intencji żony.
Niedziela 9.00 K† Kazimiera Hul gr.
Niedziela11.00† Wincenty Ćmiel w 7 rocznicę śmierci
od dzieci, wnuków i prawnuków.

Modlitwa do św. Józefa w intencji rodzin:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie Rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzamy Ci nasze rodziny, ich prace, radości i cierpienia. Powierzamy Ci dzieci, rodziców i dziadków. Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne. Przez Chrystusa, Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, na wieki wieków. Amen.