CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                               3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
 2. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
 3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
  w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących
  i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 4. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa
  i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię.
 6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz.16.00 w Krzywej i o 18.00 w Gładyszowie.. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
 • 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Intencje Mszy św. od 4.05. – 10.05.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 16.00

18.00

† Marię Żyguła od swatowej z Błażkowej.

† Józef Maciuszek od brata Franciszka z rodziną.

Wt 16.00

18.00

† Marię Żyguła od Jolanty i Stanisława Kukla.

† Maria, Jerzy i Marek Tomasik.

Śr   16.00         18.00 † Augustyn, Maria i Jan.

† Maria Żyguła od wnuczki Agnieszki z rodziną.

Cz   16.00         18.00 † Jan i Janina Bugno z intencji dzieci.

† Marię Żyguła od syna Stanisława z rodziną.

Pt 16.00

18.00

† Maria Żyguła od sąsiadów Nocków.

† Teresa Staniszewska od brata Henryka z rodziną.

Sb   16.00         18.00 † Jan i Ksawera Mruk z intencji syna.

† Maria Żyguła od Franciszka Bargieł z rodziną.

Niedziela 7.00 † Maria Żyguła od Eugeniusza Matysik z Opacia.
9.00 Krzywa † Danuta Konieczko w 10 rocznicę śmierci
z intencji rodziców.
11.00 W 5 rocznicę śmierci † Marii Hawryłczak, Ignacego, Helenę Hawryłczak i Annę Flejszerowicz.