CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                    8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta o godz. 7.00, w związku z wyjazdem na Mszę Świętą rocznikową z okazji Jubileuszu 25 – lecia święceń kapłańskich. Popołudniu Mszy Świętej
w Krzywej i Gładyszowie nie będzie.

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Krzywej. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej i rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich.

5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie, w niedzielę po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Intencje Mszy św. od 9.05.22 – 15.05.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Wt16.30† Katarzyna Waszczyszak gr.
Wt18.00O szczęśliwą operację, łaskę zdrowia i siłę do walki z  chorobą dla Danieli.
Śr16.30K† Bogusława Lekowska od Agnieszki i Bogusława Setlak.
Śr18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Cz16.30K† Agata Majerczak od Joanny i Józefa Masztafik.
Cz18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Pt18.00K† Katarzyna Waszczyszak gr.
Sb16.30K† Bogusława Lekowska od Damiana Jędryczki z rodziną.
Sb18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Niedziela7.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Niedziela9.00K† Danuta Konieczko w 12 rocz. śm. z intencji rodziny.
Niedziela11.00† Roman Pociecha od rodziny Pietruszów.