CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                      23    grudnia 2018

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz.7.00, oraz do skorzystania
    z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna dla powracających z zagranicy jutro
    od godz.6.30.
  3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  4. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz.22.00 w Krzywej, a w Gładyszowie
    o godz.24.00. Składka na pasterce na Dom Samotnej Matki zachęcam do hojności na ten cel.
  5. Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. Mszy o 7.00 rano nie będzie. W Święto Św. Szczepana Msze jak w każdą Niedzielę, poświęcenie owsa w Krzywej o godz. 9.00 i Gładyszowie o godz. 11.00.
  6. W czwartek, 27 grudnia imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, pamiętajmy w tym dniu o szczególnej modlitwie w intencji naszego Pasterza. W tym dniu poświęcenie wina zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00.
  7. W piątek, 28 grudnia święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzę pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

Intencje Mszy św. od 24.12. – 30.12.2018 r.

Pn 7.00 W pewnej intencji.

22.00 Za parafian.

24.00 Za parafian.

Boże Narodzenie

9.00. † Walenty Cyrek int. od wnuków i prawnuków.

11.00. † Wanda i Paweł Dziubina w 3 rocz. śm. z intencji córek Aleksandry, Anny i syna Romana z rodzinami.

Św. Szczepana

7.00. Za parafian.

9.00. † Danuta Konieczko z int rodziny.

11.00. † Helena Cembala w 20 rocz. śm. z intencji rodziny.

Pt – Sb

17.00. Za parafian.

7.00. Za parafian

Niedziela 7.00. Za parafian.
9.00.Krzywa Za parafian.
11.00. Za †† z rodzin Roman i Tybor.