WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
  3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na godz. 18.00, na czuwanie i Mszę Świętą.
  4. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w Gładyszowie w kościele o godz. 18.00, a w Krzywej o godz. 19.00, wieczorem gromadzimy się przy licznych kapliczkach w naszej parafii.
  6. Składam serdeczne podziękowanie ks. Karolowi Tybor i pani Jane z Chicago, którzy gościli w naszej parafii we wtorek 8 maja i na rzecz parafii przekazali ofiarę 2000 zł. Polecajmy ofiarodawców serdecznej modlitwie i opiece Najświętszej Maryi Pannie.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 14.05. – 20.05.2018r.

Pn – Sb † Bożena Ruman.
Niedziela 7.00 † Bożena Ruman.
9.00 Krzywa O zdrowie i Boże błog. dla rodziny Teresy i Aleksandra Sołtysów.
11.00 † Zofia i Andrzej Madzula w rocz. śm.