V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                         4 lutego 2018

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
  2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy Świętej, pobłogosławię chleb, sól i wodę.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszam o godz. 9.00 w Krzywej a o 7.00 i 11.00 w Gładyszowie. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcam rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
  4. Serdeczne Bóg Zapłać rodzinie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  5. Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00 na plebanii.
  6. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

Intencje Mszy św. od 05.02. – 11.02.2018r.

Pn – Sb † Tadeusz Panek gr.
Niedziela 7.00 † Msza Święta z okazji 1 rocz. śm. Ks. Bolesław Bawiec.
9.00 Krzywa 1. Franciszek Gawlik z okazji imienin.

2.† Tadeusz Panek gr.

11.00 † Bolesław Zarzycki.