TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony
    w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek
    i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP o godz.16.00
    w Krzywej, a w Gładyszowie o godz.17.15.
  4. Spowiedź święta w piątek o godz.15.45
    w Krzywej, a od godz.17.00 w Gładyszowie.
  5. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz.14.30. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
  6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz.16.00 w Krzywej, o godz.17.15
    w Gładyszowie. Przynieśmy na nabożeństwo gromnice. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni
    i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień bardzo proszę o rozebranie dekoracji świątecznych i uporządkowanie świątyni.
  8. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym
    w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
  • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Intencje Mszy św. od 28.01. – 03.02.2019 r.

Pn Poza parafią.
Wt-Cz 17.00 Dantis.
Pt 16.00 Dantis.

17.15 † Ks. Stanisław Cierniak,
† Ks. Bolesław Bawiec długoletnich duszpasterzy naszej parafii z int. Matek Róży Różańcowej.

16.00   Dantis.

17.15 Z okazji 45 urodzin dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski z prośbą
o nowe, oraz zdrowie
i błogosławieństwo Boże dla Marcina Kruczek z intencji teściowej.

Niedziela 7.00 W intencji parafian.
9.00 Krzywa † Stanisław Król w 22 rocznicę śmierci z int. syna Czesława
z rodziną.