TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości
    i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Księgi Ewangelii
    wg Św. Mateusza.
  3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego.
  4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
  5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie
    o godz.18.00. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Drogich solenizantów i jubilatów polecam opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

Intencje Mszy św. od 06.05. – 12.05.2018 r.

Pn 18.00 † Władysław Gruca z intencji Róży Matek.
  Wt 18.00 † Władysław Gruca z intencji córki Elżbiety.
Śr 18.00 Msza Święta dziękczynna za dar kapłaństwa.
Cz 18.00 † Stanisław Wastag  z intencji mieszkańców Spółdzielni Wspólnota.
Pt 18.00 † Władysław Gruca z intencji córki Barbary z mężem.
Sb 18.00 † Stanisław Wastag z intencji Marii i Jana Zielińskich z Sękowej.
Niedziela 7.00 † Anastazja i Michał Haraf z intencji córki Stanisławy.
9.00 Krzywa Za parafian.
11.00 † Maria Hawryłczak w 4 rocznicę śmierci, † Ignacy, Helena i † Anna Flejszerowicz.