TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                     16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
  3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych od poniedziałku do środy o godz.16.00 w Krzywej, a w Gładyszowie poniedziałek, wtorek o godz.17.00. W środę o godz. 17.30. Od czwartku do soboty Msze Święte roratne o godz.7.00 w Gładyszowie.
  4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszej parafii we wtorek od godz.16.00 w Krzywej, a od godz.17.00 w Gładyszowie.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę. Na przyszły tydzień proszę rodziny od Państwa Dobrzańskich do Państwa Roman o udekorowanie świątyni na czas Świąt.
  6. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  7. Serdeczną pamięcią otaczam wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Intencje Mszy św. od 17.12. – 23.12.2018 r.

Pn 16.00

Pn 17.00

Wt 16.00

Wt 17.00

Śr 16.00

Śr 17.30

Cz 7.00

Pt 7.00

Sb 7.00

Sb 7.30

† Zbigniew Gac od Stanisława Jurusia z rodziną z Osieka Jasielskiego.

† Stanisław Wastag od rodziny Wawrzuta.

† Zbigniew Gac od Tomaszewski Michał z żoną.

† Stanisław Wastag od kolegi Edwarda Dwojak z rodziną.

† Zbigniew Gac od kuzynki Janiny Gumiennej z mężem.

† Stanisław Wastag od Zarządu i druhów OSP Gładyszów.

† Zbigniew Gac od kuzyna Kazimierza z żoną.

† Zbigniew Gac od rodziny Buczyńskich.

† Zbigniew Gac od rodziny Czajów i Michnal z Osieka Jasielskiego.

† Helena Cembala w 20 rocz. śm. z intencji rodziny.

Niedziela 7.00 † Stanisław Wastag od członkiń Caritasu z Gładyszowa.
9.00 Krzywa † Sylwester Olejarz w 9 rocz. śm. z intencji mamy i rodzeństwa.
11.00 † Helena, Hieronim, Stanisław i Stefania Szymczyk w rocz. śm.