ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA             27 grudnia 2020

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.
  2. W czwartek 31 grudnia zapraszam o godz.8.00 i 16.00 w Gładyszowie
    i o godz.10.00 w Krzywej na dziękczynną Mszę Świętą, w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają
    w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia, Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  5. Dziękuję mieszkańcom Beniówki za udekorowanie świątyni na czas Świąt Bożego Narodzenia,
    o posprzątanie świątyni proszę kolejną rodzinę.
  6. Tegoroczna wizyta duszpasterska w nowej formie. Zapraszam na Mszę Świętą mieszkańców Krzywej i Wołowca w poniedziałek o godz.17.00
    w Krzywej. We wtorek zapraszam mieszkańców Jasionka, Długie, Czarne i Radocyna na godz.17.00 w Krzywej. Po Mszy Świętej w poniedziałek
    i wtorek rozmowa duszpasterska z mieszkańcami. W środę spotkanie duszpasterskie i kolędowanie z mieszkańcami Gładyszowa, Msza Święta o godz.17.00 zapraszam parafian od Pana Stanisława Kukuczka do Pana Franciszka Kozyra. Bardzo proszę o przyniesienie z sobą wody do poświęcenia, którą po powrocie pokropimy domy i mieszkania.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda
z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

Intencje Mszy św. od 28.12.2020 – 3.01.2021 r.

Pn 17.00 W intencji mieszkańców Krzywej i Wołowca.
Wt 17.00 W intencji mieszkańców Jasionki, Długiego, Czarnego
i Radocyny.
Śr 17.00 W intencji mieszkańców Gładyszowa od Państwa Kukuczka
do Państwa Kozyra.

Czwartek Zakończenie Starego Roku 2020

8.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
10.00 Krzywa † Andrzej i Zofia Wanat, zmarła dzieci i zięć Kazimierz Rutana.
16.00 W intencji Parafian o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny.
Piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 7.00 † Irena i Franciszek Kukuczka w kolejną rocznicę śmierci.
9.00 Krzywa † Ewa Jaśkiewicz w 7 dzień po pogrzebie.
11.00 † Franciszek Wszołek z intencji przyjaciół syna Stanisława.
Sb 7.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.

Niedziela

7.00 Za parafian o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny w Nowym Roku 2021
z intencji Matek Różańcowych
9.00 Krzywa † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
11.00 † Genowefa Kordek z intencji siostry Zofii.