Pomagamy Syryjczykom

RODZINA_RODZINIE_424x90-1

Wojna w Syrii niesie z sobą wiele zniszczeń i ofiar. Cierpią niewinne dzieci, rodziny, starsi ludzie.  Caritas Polska zaproponowała pomoc cierpiącym z powodu wojny rodzinom w Syrii poprzez program Rodzina Rodzinie. Na apel o pomoc rodzinom odpowiedziały rodziny naszej gładyszowskiej parafii. Nie trzeba było długo szukać chętnych do pomocy. Na propozycję pomocy odpowiedziało 32 rodziny  naszej parafii. Zadeklarowane kwoty wystarczyły na pomoc dwóm syryjskim rodzinom z Syrii. Rodziny przez nas wspierane to:  rodzina Hanna George Yacoub Haddad oraz Tony George MikhanjiNiech tej pomocy materialnej towarzyszy nasza modlitwa za te rodziny. Ofiarodawców niech Pan Bóg błogosławi. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”

Aktualnie do akcji włączy się nasza diecezja. Więcej na stronie diecezji…także o naszej akcji.

500 zł z dekanatu. Będziemy pomagać Syryjczykom