PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. W piątek 20 lipca mija 5 lat od ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za Biskupem Rzeszowskim i o całej naszej diecezji.

4.Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na          przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

1. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Intencje Mszy św. od 16.07. – 22.07.2018r.

Pn,Śr,Pt 18.00

Wt, Cz 8.00

Sb 17.15

† Roman Królczyk gr.

W intencji Edyty i Piotra Lechowicz z okazji kolejnej rocznicy ślubu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia dla nich i ich dzieci Alicji i Dominika od rodziców i rodzeństwa.

Niedziela 7.00 Msza dziękczynna za darczyńców z Sękowej.
9.00 Krzywa † Roman Królczyk gr.
11.00 O łaskę wiary i powrót do jedności z Kościołem dla Amadeusza i Tomasza.