PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział
    w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz.16.30
    w Krzywej, a o godz.17.30
    w Gładyszowie. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.9.00 i godz.11.00.
  3. Zachęcam wiernych do korzystania
    z możliwości uzyskania łaski odpustu
    za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać
    po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz.17.00.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 23.03. – 26.03.2019 r. Nauki wygłosi dla nas ks. mgr Mirosław Dziadosz.
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
    z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni
    i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczam serdeczną pamięcią i zawierzam opiece świętych patronów.

Intencje Mszy św. od 11.03. – 17.03.2019 r.

Pn – Cz i Sb17.00 † Dariusz Najbar gr.
Pn 16.30 † Andrzej Radzik z int. kuzyna Kazimierza z Ptaszkowej.
Wt 16.30 † Andrzej Radzik z int. sąsiadów brata Jana, Barbary i Mariana Święsów z Siołkowej.
Śr 16.30 † Andrzej Radzik z int. Heleny
i Michała Święsów z Siołkowej.
Cz 16.30 † Andrzej Radzik z int. Lucyny Petryla.
Pt 16.30 Krzywa † Andrzej Radzik z int. Izabeli Petryla.
17.30 † Dariusz Najbar gr.
Niedziela 7.00 † Władysław Prokop w 21 rocz. śm.z int. syna
z rodziną.
9.00 Krzywa † Dariusz Najbar gr.
11.00 † Józef Wąchała z okazji imienin, oraz zmarłych
z rodziny.