OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa
    i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów pracujących
    i pochodzących z naszej parafii, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  3. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  4. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.
  5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz.18.00.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Pisma Świętego i dobrej książki.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Solenizantów i jubilatów polecam opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana
    w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Intencje Mszy św. od 5.08. – 11.08.2019 r.

Pn 18.00 † Maria Tomalska gr.
Wt 18.00 † Maria Tomalska gr.
Śr 18.00 † Maria Tomalska gr.
Cz 7.00 † Maria Tomalska gr.
Pt 18.00 † Maria Tomalska gr.
Sb 18.00 † Maria Tomalska gr.
Niedziela 7.00 † Janina Wołowiec i zmarli
z rodz. z intencji córki Bogusławy.
9.00 Krzywa † Maria Tomalska gr.
11.00  Msza Św. dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Haliny
i Franciszka Szeliga z prośbą o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla jubilatów.