OFIAROWANIE PAŃSKIE

OFIAROWANIE PAŃSKIE                                                                   2 lutego 2020

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
    Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję
    i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon
    i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni.
  3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24
    z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu
    i ludziom w zakonach, zgromadzeniach
    i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne
    i święte powołania do życia zakonnego
    w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek
    i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy
    w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty
    w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać w następujących godzinach
    w Krzywej od godz.15.45, a w Gładyszowie od godz.17.00, następnie Msza Święta. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  6. Dziękuję za uporządkowanie dekoracji świątecznych i posprzątanie świątyni mieszkańcom bloku nr 114,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  7. Jubilatów i solenizantów tygodnia ogarniam serdeczną pamięcią modlitewną.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska
    z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
  • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Intencje Mszy św. od 3.02. – 9.02.2020 r.

Pn – Śr Poza parafią 1.† Leszek Gawlik gr.

2. † Andrzej Skóra.

Cz 17.00 1.† Leszek Gawlik gr.

Pt 16.00

Krzywa

1.† Leszek Gawlik gr.

Pt 17.00 Za ludzi chorych
i cierpiących, aby za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy dostąpili łaski zdrowia
i ludzkiej życzliwości
z intencji Róży Matek.
Sb 17.00 1.† Leszek Gawlik gr.

Niedziela 7.00 † Ks. Bolesław Bawiec
w rocznicę śmierci.
9.00 Krzywa 1.† Leszek Gawlik gr.

2. † Andrzej Skóra.

11.00 O Boże błogosławieństwo dla Adrianny w dniu chrztu, dla jej siostry Helenki i rodziców.