NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                      16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas
    w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W środę o godz.8.30 zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły na Mszę Świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
    Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy
    w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami.
  4. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz.18.00.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień proszę kolejnych sześć rodzin ponieważ przygotujemy obejście świątyni, drogę i parking na uroczystość Bożego Ciała i odpust parafialny.
  6. Odpust ku czci Świętego Jana Chrzciciela patrona naszej parafii będzie 24 czerwca tj.
    w poniedziałek o godz.18.00, poprowadzi sumę odpustową ks. Andrzej Kluz – kapelan szpitala w Gorlicach. Serdecznie zapraszam i zachęcam parafian do licznego udziału w uroczystościach Bożego Ciała i odpustowych.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszam do szczególnej modlitwy za ojców.
  8. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Intencje Mszy św. od 17.06. – 23.06.2018 r.

Pn 18.00 † Aniela Nowak w 30 dzień po śmierci z intencji córki Anny.
Wt 18.00 † Władysław Gruca od Haliny Recław z Pułtuska.
     Śr 8.30

Msza Święta dziękczynna
w intencji dzieci, młodzieży |
i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gładyszowie.
† Andrzej Wanat, Zofia zmarłe dzieci i zięć Kazimierz.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

7.00 W intencji parafian.
9.00 Krzywa † Roman Król w 10 rocznicę śmierci
z intencji brata Czesława
z rodziną.
11.00 † Piotr Zalweski z intencji córki Teresy z rodziną.
Pt 18.00 † Władysław Gruca od Marianny Topoczewskiej z Pułtuska.
Sb 18.00 † Andrzej Wanat, Zofia zmarłe dzieci i zięć Kazimierz.
Niedziela 7.00 O zdrowie, błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Anny
i Józefa Wanciak.
9.00 Krzywa W intencji parafian.
11.00 Msza Święta dziękczynna w 42  rocznicę ślubu Marii i Stefana Hawryłczak
z podziękowaniem za otrzymane łaski
i z prośbą
o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla jubilatów z intencji dzieci z rodzinami.