DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ            26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.
  3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. W naszej parafii Msza Św. polowa przy pomniku w Banicy – Krzywej o godz. 17.00. Jest to upamiętnienie 7 lotników z załogi Halifaxa z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia.
  4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Opiece Maryi powierzam solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

Intencje Mszy św. od 27.08. – 2.09.2018r.

Pn 18.00

Wt 8.00

Śr 18.00

Cz 8.00

Pt 18.00

Sb 8.00

† Teresa Dziuban gr.

† Teresa Dziuban zakończenie gr.

† Eugeniusz Roman od szwagra Czesława z rodz.

† Zdzisław Barański początek gr.

Niedziela 7.00 † Roman Królczyk.
9.00 Krzywa † Stefan Medwid z okazji imienin z int. córek z rodzinami.
11.00 † Zdzisław Barański gr.