JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA      25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.
  3. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
  4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę dwie rodziny do sprzątania i przygotowania dekoracji adwentowej.
  6. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Intencje Mszy św. od 25.11. – 02.12.2018r.

Pn 17.00

Wt 17.00

Śr 17.00

Cz 17.00

Pt 17.00

Sb 17.00

† Stanisław Wastag z int. córki Doroty z rodziną.

† Genowefa i Stanisław Polus.

† Helena i Andrzej Wojnar.

† Stanisław Siłka.

† Stanisław Wastag z int. szwagierki Danieli z rodziną.

† Stanisław Wastag z int. kolegów ze Stadniny Koni Huculskich.

Niedziela 7.00 † Barbara i Michał Wastag.
9.00 Krzywa Msza Święta dziękczynna w intencji Rozalii Mróz w 85 rocznicę urodzin o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny na dalsze lata życia.
11.00 † Józef Wąchała w 11 rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z intencji żony.