JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA         22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
    Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział
    w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
    To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego
    i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
  4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Intencje Mszy św. od 25.11. – 29.11.2020 r.

Pn 17.00 Za parafian.
Wt 17.00 † Stefan Roman od rodziny Trzeciaków z Lipia.
Śr 17.00 † Tadeusz Kłos w rocznicę śmierci, Władysławę, Teresę i Mateusza.
Cz 17.00 Poza parafią.
Pt 17.00 † Stefan Roman od Małgorzaty Żądło z rodziną.
Sb 17.00 † Stefan Roman od rodziny Madej.
Niedziela 7.00 † Władysław Prokop.
9.00 Krzywa † Sławomir Gołyźniak o odpuszczenie grzechów
i wieczne zbawienie z intencji kuzynki Mari
z mężem.
11.00 † Józef Gajewski w 10 rocznicę śmierci z intencji żony z córkami.