JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       14 czerwca 2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym
    w Najświętszym Sakramencie? Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.16.00 w Krzywej
    a o godz.18.00 w Gładyszowie gromadzimy się w kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa
    i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
  3. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszach Świętych w Krzywej i Gładyszowie błogosławieństwo dzieci, kwiatów, ziół i wręczenie słodkiego upominku. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi do czynnego udziału w procesjach
    i na ich zakończenie.
  4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw
    o Uświęcenie Kapłanów.
  5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału
    w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  6. W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
  7. Dziękuję rodzinom z kolejki i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy i przygotowanie świątyni na Boże Ciało i dzisiejszą niedzielę. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Intencje Mszy św. od 15.06. – 21.06.2020 r.

Pn 16.00

† Maria Żyguła od Władysławy z kleci z rodziną.

† Jacek Drąg w 6 rocznicę śmierci z intencji rodzeństwa.

Wt 16.00

† Maria Żyguła od sołtysa i rady sołeckiej z Brzysk.

Za parafian

Śr 16.00

† Maria Żyguła od Barbary z Czermnej z rodziną.

† Władysław Żelazny w 1 rocznicę śmierci.

Cz 16.00

† Maria Żyguła od Danuty, Aliny i Krystyny z Oświęcimia.

W 18 rocznicę urodzin Filipa Pasiut |
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny i dobry wybór drogi życiowej od babci Zosi.

Pt 16.00

† Maria Żyguła od rodziny Jasiczek.

Za parafian.

Sb 16.00

† Maria Żyguła od rodziny Kita z Jodłowej.

Za parafian.

Niedziela 7.00 Za parafian.
9.00 Krzywa † Roman Król w 11 rocznicę śmierci z intencji brata Czesława z rodziną.
11.00 Msza Święta dziękczynna w intencji jubilatów Sylwii i Alberta w 10 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi, łaskę zdrowia dla jubilatów i ich córeczki Zosi na dalsze lata życia z intencji rodziców.