I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16.30 w Gładyszowie, a w Krzywej o godz. 17.00, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie.
  3. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 10.03. – 13.03.2018r.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
    z Misjonarzami. Odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Misjonarzy i Misji.
  5. Serdeczne Bóg Zapłać rodzinie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
    Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary
    i wierny naśladowca Chrystusa.

Intencje Mszy św. od 19.02. – 25.02.2018r.

Pn – Sb † Tadeusz Panek gr.
Niedziela 7.00 † Tadeusz Panek gr.
9.00 Krzywa W int. Parafian.
11.00 † Eugenia i Jerzy Żuchowscy