DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Odpust parafialny w Smerekowcu z poświęceniem dzwonów i dwusetną rocznicą powstania parafii.
  3. W przyszłą niedzielę składka na ośrodek Caritas w Myczkowcach. Serdecznie zachęcam do ofiarności, jest to miejsce gdzie wypoczywają dzieci z rodzin ubogich.
  4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

Intencje Mszy św. od 24.09. – 30.09.2018r.

Pn – Pt 18.00    Sb 7.00

Krzywa 15.00

† Zdzisław Barański gr.

Ślub: Urszula Król i Mariusz Sarnecki.

Niedziela 7.00 † Roman Królczyk.
9.00 Krzywa † Zdzisław Barański zakończenie gr.
11.00 † Eugeniusz Roman od brata Bogdana z rodz.