DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie
    w Piątek o godz.18.00 w Krzywej.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika
    i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pojednania.
  4. Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej w naszych domach i rodzinach.
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę rodziny państwa młodych.
  6. Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach
    i bilokacją,
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

Intencje Mszy św. od 23.09. – 29.09.2019 r.

Pn 18.00 † Bożena Hryc początek Mszy gregoriańskich.
Wt 18.00 † Józef Wdowik w 8 rocznicę śmierci
z intencji najbliższej rodziny.
Śr 18.00 † Janina Grzesik z intencji koleżanek
z pracy córki Haliny.
Cz 7.00 † Władysław Gruca od Stanisława
z rodziną z Bielska Białej.
Pt 18.00 Krzywa † Bożena Hryc gr.
Sb 14.00

Ślub: Piotr Drąg i Iwona Drąg
z domu Gruca.                                † Bożena Hryc gr.
Niedziela 7.00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Najświętszej Maryi Panny, łaskę zdrowia dla syna kapłana Bogusława, córek Danuty, Haliny, Celiny, Krystyny i ich mężów i dzieci, wnuków i prawnuków
z intencji rodziców, dziadków
i pradziadków Anny
i Tadeusza Połeć.
9.00 Krzywa 1. W rocznicę ślubu Ani
i Łukasza i w trzecie urodziny Krzysia o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla całej rodziny.

2. † Bożena Hryc gr.

11.00 † Michał Wastag z okazji imienin z intencji córki Zofii