DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie Chodźmy”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz.17.00.
  2. Serdeczną myślą i modlitwą otaczam rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek
    o godz.17.00.
  3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od wtorku o godz.16.00
    w Krzywej, a codziennie o godz.17.00
    w Gładyszowie. Przypominam wiernym
    o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie Różańca Świętego pod zwykłymi warunkami.
  4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz,
    w piątek o godz.17.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. Polecam lekturę Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Intencje Mszy św. od 14.10. – 20.10.2019 r.

Pn 17.00 † Bożena Hryc gr.
Wt 17.00 † Władysław Żelazny z intencji siostry Marii.
Śr 17.00 † Maria Mikoś z intencji rodziny.
Cz 17.00 W intencji parafian.
Pt 17.00 † Andrzej i Zofia Wanat, zmarłe dzieci
i zięcia Kazimierza Rutane.
Sb 17.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Jana
i Władysławy Tybor z okazji 55 rocznicy ślubu z intencji Marii i Stefana Roman.
Niedziela 7.00 † Jan Kozyra w 17 rocznicę śmierci z intencji syna Wiesława z żoną Bernadetą
i dziećmi Justyną
i Pawełkiem.
9.00 Krzywa † Bożena Hryc gr.
11.00 O Boże błogosławieństwo dla Ewy i Przemka na nowej drodze życia z intencji rodziców.