DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam,
    że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze
    i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii
    i Kościele.
  2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  3. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia Dożynki diecezjalne w Rzeszowie.
  4. Zachęcam do czytania Pisma Św., prasy katolickiej czy też dobrej książki..
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia i zapewniam o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko
    w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Intencje Mszy św. od 19.08. – 25.08.2019 r.

Pn, Śr, Pt,

† Maria Tomalska gr.
Wt, Cz, Sb,  18.00 † Maria Tomalska gr.
Niedziela 7.00 † Maria Tomalska gr.
9.00 Krzywa † Maria i Stanisław Lachcik
z intencji córki Lucyny
z rodziną.
11.00  Danuta i Andrzej Lechowicz w 17 rocznicę ślubu