CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                    20 grudnia 2020

1. Powoli kończy się Adwent. Do czwartku włącznie roraty o godz.16.00
    w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie. Zapraszam na nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia nowenna po rannej Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte o godz.7.00 Roraty.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka o godz.22.00 w Krzywej i o godz.24.00 w Gładyszowie, zapraszam wszystkich parafian i gości, oraz proszę o zachowanie reżimu sanitarnego . Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
  3. W piątek dzień Bożego Narodzenia Msze Święte o godz.9.00 w Krzywej
    i o godz.11.00 w Gładyszowie, Mszy porannej nie będzie.
  4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.
  5. Jutro tj. w poniedziałek Msza roratna w Gładyszowie o godz.17.30,
    Mszy w Krzywej nie będzie.
  6. Serdecznie proszę o dekorację świątyni na czas świąt mieszkańców Beniówki od Państwa Mtjaszczuk do Państwa Wojtaszek.
  7. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem w naszej parafii we wtorek od godz.15.30 w Krzywej i od godz.16.40 w Gładyszowie i codziennie przed roratami. Dla przyjeżdżających z zagranicy w czwartek od godz.6.30.
  8. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

– 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.

Intencje Mszy św. od 21.12. – 27.12.2020 r.

Pn 17.30 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
Wt 16.00 † Danuta Konieczko od rodziców.
17.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
Śr 16.00 Za parafian.
17.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
Cz 7.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
22.00 Za parafian.
24.00 Za parafian.
Boże Narodzenie
9.00 † Franciszka, Katarzynę, Marię i Bronisława Grzesik.
11.00 Za parafian.
Św. Szczepana
7.00 † Stefan Roman od rodziny Prokop z Mrowli.
9.00 Msza Święta dziękczynna w intencji kolegów, księży rocznika 1997 za wsparcie
i pomoc materialną, z prośbą o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i światło Duch Świętego w posłudze kapłańskiej.
11.00 † Stanisław i Krystyna Gamoń w rocznicę śmierci.
Niedziela 7.00 † Stefan Roman od parafian z Mrowli.
9.00 Krzywa Za parafian.
11.00 † Marię Burdek z intencji Anny i Andrzeja Zając.